Blog

W ostatnich latach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z negatywnego wpływu długotrwałego siedzenia na zdrowie. W związku z tym, praca stojąca w biurze staje się bardziej popularna, a wiele firm decyduje się na wdrożenie nowych stanowisk i miejsc do wykonywania wszystkich obowiązków. Czy warto wdrożyć takie rozwiązanie? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo staje się coraz ważniejszym aspektem życia codziennego. W związku z tym coraz więcej osób zastanawia się nad instalacją tzw. panic room, czyli specjalnego pokoju, który ma na celu ochronę przed niebezpiecznymi sytuacjami. Czy warto jednak zainwestować w takie rozwiązanie w swoim biurze?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie pokoje powinny znaleźć się w biurze, aby zapewnić komfort i efektywność wykonywania zadań? Odpowiednie warunki mają kluczowe znaczenie dla produktywności i satysfakcji zespołu. Właściwe wyposażenie i rozmieszczenie powierzchni wpływają na samopoczucie pracowników oraz na ich zdolność do skupienia się na projektach. W tym artykule dowiesz się, jakie wymagania dotyczące pomieszczeń pracy biurowej powinieneś spełnić, aby stworzyć idealne środowisko.

Coraz więcej firm decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań w swoich siedzibach, aby zwiększyć zaangażowanie i satysfakcję pracowników. Jednym z takich pomysłów jest stworzenie tzw. arcade room, czyli specjalnej strefy do gier wideo i automatów. Czy warto jednak inwestować w takie rozwiązanie? Jak wpłynie to na atmosferę w biurze i efektywność pracy?

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni i jej potencjału to nie lada wyzwanie. Co więcej, nie należy bagatelizować tego tematu, ponieważ wpływa on bezpośrednio na ergonomię pracy oraz wyniki pracowników. Warto więc zainteresować się profesjonalną usługą, jaką jest aranżacja wnętrz biurowych oraz space planning. Są one oferowane przez biura projektowe, takie jak nasze mieszczące się w Warszawie. To świetne rozwiązania zarówno dla nowopowstałych miejsc, jak i tych przechodzących remont. W tym wpisie opowiemy, na czym dokładnie polegają takie usługi oraz jakie korzyści ze sobą niosą.

Komfort i ergonomia to zagadnienia, których nie można pomijać podczas wyboru, organizacji lub remontu miejsca przeznaczonego do pracy. To, ile powierzchni biurowej przypada na 1 pracownika jest ściśle określone przez polskie prawo. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednia aranżacja biura wpływa bezpośrednio na efekty pracy. Oczywistym jest, że lepiej wypadnie pracownik, który czuje się dobrze w danej przestrzeni i nie jest przytłoczona przez np. brak miejsca na wyprostowanie nóg lub slalom jaki musi wykonać w drodze do łazienki przez stanowiska kolegów w biurze. W tym wpisie skupimy się na dokładnych liczbach, ich realnym wpływie na pracę oraz aranżacji.

Stworzenie idealnego miejsca do pracy potrafi być nie lada wyzwaniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy firm, dla których fit out, aranżacja wnętrz, kompleksowe remonty biur i zarządzanie projektami budowlanymi to ogromna pasja.

Przygotowując miejsce pracy w pierwszej kolejności myślimy oczywiście o odpowiednim wyposażeniu i funkcjonalności - bardziej interesują nas wygodne meble niż ich kolor. W końcu to komfort pracownika często determinuje jego wydajność. Jednak odpowiednia aranżacja wnętrz biurowych może znacząco wpływać na to jak czuje, a zatem i pracuje zarządzany przez nas zespół. Dlatego też, jeśli planujecie kompleksowy remont w firmie, a może dopiero przygotowujecie projekt budowlany, warto zasięgnąć po pomoc specjalisty, dla którego zarządzanie budową i projektowanie wnętrz biurowych to chleb powszedni. 

Planujesz zmiany w swojej przestrzeni biurowej? To dobry moment, aby zorientować się w nadchodzących trendach! Początek roku zawsze wyznacza nowe tendencje w aranżacji przestrzeni – czasem są one wielkie i przełomowe, a czasem stanowią jedynie kontynuację kierunku, w którym zmierzaliśmy już od jakiegoś czasu. Jak zmieni się projektowanie wnętrz w 2022 roku?

Trwająca od marca 2020 roku sytuacja związana z Covid-19 wpłynęła na różne obszary codziennego życia - zmusiła do noszenia maseczek, ograniczyła możliwość funkcjonowania licznych przedsiębiorstw czy spowodowała problemy psychiczne związane z lockdownem. Co więcej, przeniosła sporą część zatrudnionych na pracę zdalną, co spowodowało zmiany na polskim rynku nieruchomości biurowych. Jak kształtują się trendy w aranżowaniu powierzchni w latach 2020/2021? Wpływ pandemii jest widoczny już teraz, a będziemy go mogli obserwować także w dłuższej perspektywie.