Maksymalne wykorzystanie przestrzeni i jej potencjału to nie lada wyzwanie. Co więcej, nie należy bagatelizować tego tematu, ponieważ wpływa on bezpośrednio na ergonomię pracy oraz wyniki pracowników. Warto więc zainteresować się profesjonalną usługą, jaką jest aranżacja wnętrz biurowych oraz space planning. Są one oferowane przez biura projektowe, takie jak nasze mieszczące się w Warszawie. To świetne rozwiązania zarówno dla nowopowstałych miejsc, jak i tych przechodzących remont. W tym wpisie opowiemy, na czym dokładnie polegają takie usługi oraz jakie korzyści ze sobą niosą.

Czym dokładnie jest space plan?

To inteligentna aranżacja przestrzeni, nie tylko wnętrz biurowych. Space plan może być także częścią większej usługi, np. fit-outu, o którym mówiliśmy więcej w poprzednich wpisach na naszym blogu. Polega ona na stworzeniu precyzyjnego szkicu, na którym będą uwzględnione między innymi potrzeby pracowników, klientów, charakter pracy i jej specyfika. Składa się więc na nią wiele różnych aspektów — od tych estetycznych aż do stricte ergonomicznych. Space plan zawiera w sobie szczegółowe informacje dotyczące aranżacji wnętrza biurowego, takie jak rodzaj oświetlenia, kolorystyka, umiejscowienie poszczególnych elementów wypełniających przestrzeń, ruch pomiędzy nimi, sprzęty oraz sposób ich używania. Dokładnie określone i zachowane są także przepisy prawa czy BHP.

Jakie korzyści przynosi space planning?

Taką usługę charakteryzuje przede wszystkim poprawienie ergonomii pracy, ponieważ aranżacja wnętrz biurowych i nie tylko pozwala na pełne wykorzystanie potencjału danej przestrzeni. Priorytetowo traktowany jest komfort, bezpieczeństwo oraz łatwość wykonywania obowiązków, z czym łączą się lepsze wyniki i osiągnięcia pracowników. Space planning oddziałuje również na płynność wykonywania zadań, komunikację oraz reagowanie, chociażby na kryzysy. Jak widać, warto zainwestować w taką usługę i cieszyć się licznymi zaletami, które widać będzie przez wiele lat od momentu realizacji.