Przygotowując miejsce pracy w pierwszej kolejności myślimy oczywiście o odpowiednim wyposażeniu i funkcjonalności - bardziej interesują nas wygodne meble niż ich kolor. W końcu to komfort pracownika często determinuje jego wydajność. Jednak odpowiednia aranżacja wnętrz biurowych może znacząco wpływać na to jak czuje, a zatem i pracuje zarządzany przez nas zespół. Dlatego też, jeśli planujecie kompleksowy remont w firmie, a może dopiero przygotowujecie projekt budowlany, warto zasięgnąć po pomoc specjalisty, dla którego zarządzanie budową i projektowanie wnętrz biurowych to chleb powszedni. 

 

Jakie wybrać kolory do biura? 

Duże znaczenie w naszym samopoczuciu mają barwy jakimi się otaczamy. Inne odcienie zastosujemy w miejscu odpoczynku, takim jak sypialna, inne sprzyjają skupieniu i pracy, a jeszcze inne wzmagają pewność siebie zespołów zarządzających. Planując kompleksowe remonty biur powinniśmy w pierwszej kolejności zdecydować się na odpowiednią paletę barw. Mniej niż modą, zaleca się kierować odkryciami psychologii w tej dziedzinie. Mimo odmiennych upodobań, pewne odcienie w aranżacji wnętrza mają podobny wpływ na wszystkich.

Projekt warto oprzeć na jasnych, nieprzytłaczających barwach, takich jak np. błękit. Sprawdzą się one zwłaszcza wtedy, gdy do aranżacji mamy ciasne wnętrze - w ten sposób zostanie optycznie powiększone. Dużo także zależy od tego, w jakiej branży działamy. Niektóre zawody wymagają wyciszenia i skupienia, dlatego też planując kompleksowy remont takiego gabinetu warto postawić na dodatek kolorów ziemi – zieleni i brązów, z dodatkiem drewnianych, skórzanych i metalowych mebli.

Innymi zasadami będziemy kierować się, jeśli naszym zadaniem jest budowa lub remont i projektowanie biur branż kreatywnych – w takich pomieszczeniach możemy postawić na dodatek wyrazistych kolorów, takich jak granat czy ciemny róż. Raczej jednak unikamy czerwieni, która może powodować rozdrażnienie - za to może doskonale motywować osoby zajmujące się zarządzaniem firmą. 

Zaufaj specjalistom od aranżacji 

Nasza praca to nie tylko zarządzanie projektami budowlanymi, ale i kompleksowe remonty – doradzimy dobór idealnych rozwiązań, a w tym także kolorów czy mebli. Jeśli więc planujecie rozpoczęcie budowy bądź odświeżenie firmy, a może zależy Wam na samej aranżacji wnętrz w Warszawie, nasz zespół jest do Waszej dyspozycji, świadcząc kompleksowe usługi na wysokim poziomie.