Planujesz zmiany w swojej przestrzeni biurowej? To dobry moment, aby zorientować się w nadchodzących trendach! Początek roku zawsze wyznacza nowe tendencje w aranżacji przestrzeni – czasem są one wielkie i przełomowe, a czasem stanowią jedynie kontynuację kierunku, w którym zmierzaliśmy już od jakiegoś czasu. Jak zmieni się projektowanie wnętrz w 2022 roku?

 

Nowoczesny minimalizm

Minimalizm to trend, który już od kilku lat króluje zarówno w modzie, jak i aranżacji wnętrz. Przekonanie, że “less is more” wynika przede wszystkim ze zmian, jakie dokonują się w mentalności społeczeństwa. Główne wyznaczniki minimalistycznego projektowania – przestrzeń i światło – nadal są jak najbardziej pożądane. Dziś jednak bardziej niż nieskazitelną biel ścian cenimy sobie przytulne pomieszczenia i funkcjonalne rozwiązania. Minimalizm w odświeżonej formie polega właśnie na pogodzeniu tych dwóch wartości, tak, aby aranżacja przestrzeni była dla wszystkich komfortowa i stwarzała optymalne warunki do pracy.

Natura, natura i jeszcze raz NATURA

Drewno i bambus to materiały, które chętnie chcielibyśmy zobaczyć w nowocześnie zaprojektowanych wnętrzach 2022 roku. Meble wykonane z naturalnych surowców są miłe dla oka, ale także przyjemne w dotyku i nadzwyczaj trwałe. Kolory ziemi, które wpisują się w ten trend, uspokajają i dają poczucie bezpieczeństwa – warto się nimi otaczać szczególnie w miejscu pracy, w którym narażeni jesteśmy na stres. Różne odcienie beżu i zieleni można uzupełnić motywami roślinnymi na ścianach, meblach i akcesoriach. Doskonale komponują się z nimi ratanowe i ceramiczne dodatki, a jeśli chodzi o tekstylia, w 2022 roku najlepszym wyborem będzie len lub bawełna.

Slow design: ładnie i ekologicznie

Troska o przyszłość Planety będzie nam towarzyszyć także w roku 2022. Coraz więcej klientów interesuje się zrównoważonym projektowaniem wnętrz i chciałoby inwestować w odpowiedzialne środowiskowo trendy aranżacyjne. Slow life oznacza także slow design, a więc akcesoria wykonane z odzyskanych materiałów, odnowione stare meble i wszystko, co wykonane ręcznie i lokalnie.