Maksymalne wykorzystanie przestrzeni i jej potencjału to nie lada wyzwanie. Co więcej, nie należy bagatelizować tego tematu, ponieważ wpływa on bezpośrednio na ergonomię pracy oraz wyniki pracowników. Warto więc zainteresować się profesjonalną usługą, jaką jest aranżacja wnętrz biurowych oraz space planning. Są one oferowane przez biura projektowe, takie jak nasze mieszczące się w Warszawie. To świetne rozwiązania zarówno dla nowopowstałych miejsc, jak i tych przechodzących remont. W tym wpisie opowiemy, na czym dokładnie polegają takie usługi oraz jakie korzyści ze sobą niosą.

Komfort i ergonomia to zagadnienia, których nie można pomijać podczas wyboru, organizacji lub remontu miejsca przeznaczonego do pracy. To, ile powierzchni biurowej przypada na 1 pracownika jest ściśle określone przez polskie prawo. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednia aranżacja biura wpływa bezpośrednio na efekty pracy. Oczywistym jest, że lepiej wypadnie pracownik, który czuje się dobrze w danej przestrzeni i nie jest przytłoczona przez np. brak miejsca na wyprostowanie nóg lub slalom jaki musi wykonać w drodze do łazienki przez stanowiska kolegów w biurze. W tym wpisie skupimy się na dokładnych liczbach, ich realnym wpływie na pracę oraz aranżacji.

Stworzenie idealnego miejsca do pracy potrafi być nie lada wyzwaniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy firm, dla których fit out, aranżacja wnętrz, kompleksowe remonty biur i zarządzanie projektami budowlanymi to ogromna pasja.

Przygotowując miejsce pracy w pierwszej kolejności myślimy oczywiście o odpowiednim wyposażeniu i funkcjonalności - bardziej interesują nas wygodne meble niż ich kolor. W końcu to komfort pracownika często determinuje jego wydajność. Jednak odpowiednia aranżacja wnętrz biurowych może znacząco wpływać na to jak czuje, a zatem i pracuje zarządzany przez nas zespół. Dlatego też, jeśli planujecie kompleksowy remont w firmie, a może dopiero przygotowujecie projekt budowlany, warto zasięgnąć po pomoc specjalisty, dla którego zarządzanie budową i projektowanie wnętrz biurowych to chleb powszedni. 

Planujesz zmiany w swojej przestrzeni biurowej? To dobry moment, aby zorientować się w nadchodzących trendach! Początek roku zawsze wyznacza nowe tendencje w aranżacji przestrzeni – czasem są one wielkie i przełomowe, a czasem stanowią jedynie kontynuację kierunku, w którym zmierzaliśmy już od jakiegoś czasu. Jak zmieni się projektowanie wnętrz w 2022 roku?

Trwająca od marca 2020 roku sytuacja związana z Covid-19 wpłynęła na różne obszary codziennego życia - zmusiła do noszenia maseczek, ograniczyła możliwość funkcjonowania licznych przedsiębiorstw czy spowodowała problemy psychiczne związane z lockdownem. Co więcej, przeniosła sporą część zatrudnionych na pracę zdalną, co spowodowało zmiany na polskim rynku nieruchomości biurowych. Jak kształtują się trendy w aranżowaniu powierzchni w latach 2020/2021? Wpływ pandemii jest widoczny już teraz, a będziemy go mogli obserwować także w dłuższej perspektywie.

W budynkach biurowych co kilka lat – zazwyczaj jest to 3,5 roku - wygasają umowy najmu. Podpisanie umowy z nowym klientem lub zmiana umowy z dotychczasowym najemcą to idealny moment na remont biura. Często występuje potrzeba dostosowania wnętrza do wymagań nowej firmy. Niezależnie od tego, czy wymagane jest tylko odświeżenie, czy zmiana układu i zaprojektowanie całości od nowa, ważne jest, by wykonać wszystkie prace w przemyślany sposób. Nasza firma nie tylko remontuje budynki, ale też oferuje usługi Fit Out i zarządzana budową. Dlaczego warto zadbać o odpowiednie środowisko pracy? I dlaczego warto nam zaufać?

Spędzamy około 1/3 naszego czasu pracując zawodowo. Warto więc zadbać, by otoczenie, w którym przebywamy my i nasi pracownicy, było przyjazne i wygodne. Dobrą okazją ku temu jest remont. Odpowiednia aranżacja biura jest ważna nie tylko dla samopoczucia pracowników. Liczne badania udowodniły, że to, jak urządzone i zaprojektowane są wnętrza, w których przebywamy, wpływa na produktywność i poziom zmęczenia, jaki odczuwamy. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na kompleksowe usługi fit-out i remont biur. Na czym one polegają i jakich efektów można się spodziewać?

Czasy, w których do wyposażenia miejsca pracy wystarczyło kilka stołów i regałów bezpowrotnie minęły. Niektórzy pracodawcy wciąż są niechętni inwestowaniu w remont biura. Niepotrzebnie! Zadbanie o odpowiednie środowisko pozytywnie odbije się na samopoczuciu pracowników, ich produktywności i kreatywności. Jak to możliwe?

Każda przestrzeń, także ta biurowa, z czasem potrzebuje odświeżenia. I mówimy tu nie tylko o odmalowaniu ścian, ale totalnej modernizacji - zmianie, która sprawi, że powierzchnia biurowa złapie drugi oddech. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Remont, choćby i ten najmniejszy, świetnie zrobi nie tylko samemu wnętrzu, ale także pracownikom. Zaufaj nam - jesteśmy specjalistami w tym zakresie.