Komfort i ergonomia to zagadnienia, których nie można pomijać podczas wyboru, organizacji lub remontu miejsca przeznaczonego do pracy. To, ile powierzchni biurowej przypada na 1 pracownika jest ściśle określone przez polskie prawo. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednia aranżacja biura wpływa bezpośrednio na efekty pracy. Oczywistym jest, że lepiej wypadnie pracownik, który czuje się dobrze w danej przestrzeni i nie jest przytłoczona przez np. brak miejsca na wyprostowanie nóg lub slalom jaki musi wykonać w drodze do łazienki przez stanowiska kolegów w biurze. W tym wpisie skupimy się na dokładnych liczbach, ich realnym wpływie na pracę oraz aranżacji.

Stworzenie idealnego miejsca do pracy potrafi być nie lada wyzwaniem. Dlatego warto skorzystać z pomocy firm, dla których fit out, aranżacja wnętrz, kompleksowe remonty biur i zarządzanie projektami budowlanymi to ogromna pasja.

Przygotowując miejsce pracy w pierwszej kolejności myślimy oczywiście o odpowiednim wyposażeniu i funkcjonalności - bardziej interesują nas wygodne meble niż ich kolor. W końcu to komfort pracownika często determinuje jego wydajność. Jednak odpowiednia aranżacja wnętrz biurowych może znacząco wpływać na to jak czuje, a zatem i pracuje zarządzany przez nas zespół. Dlatego też, jeśli planujecie kompleksowy remont w firmie, a może dopiero przygotowujecie projekt budowlany, warto zasięgnąć po pomoc specjalisty, dla którego zarządzanie budową i projektowanie wnętrz biurowych to chleb powszedni. 

Planujesz zmiany w swojej przestrzeni biurowej? To dobry moment, aby zorientować się w nadchodzących trendach! Początek roku zawsze wyznacza nowe tendencje w aranżacji przestrzeni – czasem są one wielkie i przełomowe, a czasem stanowią jedynie kontynuację kierunku, w którym zmierzaliśmy już od jakiegoś czasu. Jak zmieni się projektowanie wnętrz w 2022 roku?

Trwająca od marca 2020 roku sytuacja związana z Covid-19 wpłynęła na różne obszary codziennego życia - zmusiła do noszenia maseczek, ograniczyła możliwość funkcjonowania licznych przedsiębiorstw czy spowodowała problemy psychiczne związane z lockdownem. Co więcej, przeniosła sporą część zatrudnionych na pracę zdalną, co spowodowało zmiany na polskim rynku nieruchomości biurowych. Jak kształtują się trendy w aranżowaniu powierzchni w latach 2020/2021? Wpływ pandemii jest widoczny już teraz, a będziemy go mogli obserwować także w dłuższej perspektywie.

W budynkach biurowych co kilka lat – zazwyczaj jest to 3,5 roku - wygasają umowy najmu. Podpisanie umowy z nowym klientem lub zmiana umowy z dotychczasowym najemcą to idealny moment na remont biura. Często występuje potrzeba dostosowania wnętrza do wymagań nowej firmy. Niezależnie od tego, czy wymagane jest tylko odświeżenie, czy zmiana układu i zaprojektowanie całości od nowa, ważne jest, by wykonać wszystkie prace w przemyślany sposób. Nasza firma nie tylko remontuje budynki, ale też oferuje usługi Fit Out i zarządzana budową. Dlaczego warto zadbać o odpowiednie środowisko pracy? I dlaczego warto nam zaufać?

Spędzamy około 1/3 naszego czasu pracując zawodowo. Warto więc zadbać, by otoczenie, w którym przebywamy my i nasi pracownicy, było przyjazne i wygodne. Dobrą okazją ku temu jest remont. Odpowiednia aranżacja biura jest ważna nie tylko dla samopoczucia pracowników. Liczne badania udowodniły, że to, jak urządzone i zaprojektowane są wnętrza, w których przebywamy, wpływa na produktywność i poziom zmęczenia, jaki odczuwamy. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na kompleksowe usługi fit-out i remont biur. Na czym one polegają i jakich efektów można się spodziewać?

Czasy, w których do wyposażenia miejsca pracy wystarczyło kilka stołów i regałów bezpowrotnie minęły. Niektórzy pracodawcy wciąż są niechętni inwestowaniu w remont biura. Niepotrzebnie! Zadbanie o odpowiednie środowisko pozytywnie odbije się na samopoczuciu pracowników, ich produktywności i kreatywności. Jak to możliwe?

Każda przestrzeń, także ta biurowa, z czasem potrzebuje odświeżenia. I mówimy tu nie tylko o odmalowaniu ścian, ale totalnej modernizacji - zmianie, która sprawi, że powierzchnia biurowa złapie drugi oddech. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Remont, choćby i ten najmniejszy, świetnie zrobi nie tylko samemu wnętrzu, ale także pracownikom. Zaufaj nam - jesteśmy specjalistami w tym zakresie.

Nowoczesne biuro to nie tylko świetna wizytówka firmy, ale także doskonały motywator do działania. Przemyślane wnętrze zwiększa komfort pracy, pozytywnie wpływa na wydajność i sprawia, że wykonywanie codziennych obowiązków należy do znacznie przyjemniejszych. Uzyskanie takiego efektu wymaga jednak dobrze przemyślanej koncepcji. Jesteśmy zdania, że kompleksowość to słowo klucz do osiągnięcia sukcesu. Dlatego współpraca z nami jest wieloetapowa.